تبلیغات
MasterOfLove - Grand Theft Auto IV
شنبه 2 مرداد 1389

Grand Theft Auto IV

   نوشته شده توسط: nariman DarK    نوع مطلب :متفرقه ،

داستان این نسخه در زمان حال جریان دارد و فوق العاده غنی طراحی شده است و اتفاقات بسیاری در آن بوقوع می پیوندد. این داستان در ابتدا به سادگی آغاز می شود، اما در ادامه فوق العاده پیچیده می شود و شما را شیفته و درگیر خود می سازد. در GTA IV شما کنترل یک فرد سی و چند ساله ی صربستانی به نام Niko Bellic را بدست خواهید گرفت. Niko یک سرباز کهنه کار عضو ارتش صربستانی بوده است که در ادامه مطالب با بقیه داستان آشنا می شویدباقی در ادامه ی مطلب...


داستان این نسخه در زمان حال جریان دارد و فوق العاده غنی طراحی شده است و اتفاقات بسیاری در آن بوقوع می پیوندد. این داستان در ابتدا به سادگی آغاز می شود، اما در ادامه فوق العاده پیچیده می شود و شما را شیفته و درگیر خود می سازد. در GTA IV شما کنترل یک فرد سی و چند ساله ی صربستانی به نام Niko Bellic را بدست خواهید گرفت. Niko یک سرباز کهنه کار عضو ارتش صربستانی بوده است که در ادامه مطالب با بقیه داستان آشنا می شوید

نوشته شده توسط عرفان نیک نفس :

به جرات باید گفت که یکی از مهمترین و پرخرج ترین عناوین سال 2008 میلادی بازی فوق محبوب و بی نظیر Grand Theft Auto IV می باشد. این بازی بالاخره بعد از مدت ها انتظار در نهایت چند روز زودتر از زمان انتشار رسمی اش که روز 29 آوریل 2008 بوده است، برای دو کنسول X360 و PS3 روانه ی بازار شد و هیاهویی در بین جامعه ی گیمر ها به پا کرد و همه را مجذوب ویژگی های ناب خود ساخت و رکوردها را نیز شکست. GTA IV را می توان تحول عظیمی در صنعت بازی های ویدئویی دانست چرا که این عنوان با نوآوری های متعدد و فوق العاده، گیم پلی بی نظیر، صداگذاری خیره کننده و صدها ویژگی منحصر به فرد دیگر دنیای بازی های ویدئویی را وارد دوره ی تازه ای کرد. در واقع باید گفت که Grand Theft Auto IV بسیار فراتر از حد تصورات ظاهر شده است و حرف های زیادی برای گفتن دارد.


داستان این نسخه در زمان حال جریان دارد و فوق العاده غنی طراحی شده است و اتفاقات بسیاری در آن بوقوع می پیوندد. این داستان در ابتدا به سادگی آغاز می شود، اما در ادامه فوق العاده پیچیده می شود و شما را شیفته و درگیر خود می سازد. در GTA IV شما کنترل یک فرد سی و چند ساله ی صربستانی به نام Niko Bellic را بدست خواهید گرفت. Niko که یک سرباز کهنه کار عضو ارتش صربستان بوده است، به خاطر خیانت شخصی به نام Darco Brevic خاطره ی خوشی از جنگ با بوسنی ها ندارد. او برای به فراموشی سپردن گذشته ی سیاه خود و شروع یک زندگی نو با امید تحقق گفته های پسر عمویش Roman به Liberty City سفر می کند تا رویای آمریکایی را تجربه کند، اما او بعد از سفر به Liberty City خیلی زود در می یابد که رویای امریکایی دست نیافتنیست و تنها یک خیال پوچ و باطل می باشد و Roman برای دست یابی به اهداف خود به او دروغ گفته است. Roman نزدیک 15 سال است که در Liberty City زندگی می کند و مدیریت یک شرکت تاکسی رانی کوچک را بر عهده دارد اما او بدهی بالایی به گروه مافیای روسی دارد و به همین دلیل به شدت از طرف آن ها تحت فشار است و جانش در خطر می باشد. Roman به تدریج Niko را نیز درگیر مشکلات شخصی خود می کند اما این مشکلات کوچک به مرور با اتفاقاتی بزرگ همراه می شوند و سبب می شود تا Niko بر خلاف میلش بار دیگر به یک جنایتکار و آدمکش حرفه ای تبدیل شود. Niko همچنین اکنون می داند که Darco Brevic هم در Liberty City سکونت دارد، در نتیجه برای یافتن و گرفتن انتقام از او نیز تلاش خواهد کرد و اینجاست که داستان پر حادثه ی Grand Theft Auto IV آغاز می شود...


Niko در این نسخه برخلاف شخصیت های نسخه های قبلی به هیچ وجه شخصیت مطیعی نیست و هرگز زیر بار حرف زور نمی رود و کاری که به سودش نباشد را انجام نخواهد داد. او شخصیت مختاریست و در طول بازی فقط خودش تصمیم می گیرد که چه کاری را انجام دهد، همین امر هم سبب شده است تا در طول مراحل بازی انتخاب های بزرگ و کوچک زیادی برایتان وجود داشته باشد به طور مثال ممکن است شما در حین گشت و گذار با دوست دخترتان در بازی باشید و ناگهان شخص دیگری مثل Roman به شما زنگ بزند و از شما درخواست کمک کند و اینجاست که شما از بین دوست دختر خود و Roman باید یکی را انتخاب کنید یا در طرف دیگر و انتخاب هایی بزرگتر در انتهای برخی از مراحل باید تصمیم بگیرید که فرد مورد نظر را از بین ببرید یا او را ببخشید.

مراحل بازی نیز همانند نسخه های قبلی فوق العاده مهیج و متنوع طراحی شده اند. این مراحل از سرقت و ترور شخصیت های مختلف گرفته تا تعقیب و گریز های نفس گیر در مناطق مختلف شهر. به طور کلی در GTA IV نزدیک به 100 مرحله ی اصلی وجود خواهد داشت که اتمام آن ها بدون تکرار مراحل چیزی حدود 25 الی 30 ساعت(یا شاید هم کمی کمتر) به طول خواهد انجامید. میان پرده ها یا همان cut scene های بازی هم که کاملآ از گیم پلی بازی گرفته شده است، فوق العاده عالی ساخته شده و حرکات شخصیت ها و نحوه ی حرف زدن آن ها بسیار سینمایی می باشد و شما را محو خود می سازد.

همچنین در سطح شهر ماموریت های فرعی متعدد و جذابی نیز قرار داده شده است که می تواند شما را بعد از اتمام داستان بازی برای مدت زیادی درگیر خود سازد، این را هم نباید فراموش کرد که به خاطر امکانات بسیار بالای موجود در بازی حتی همان گشت زدن معمولی در محیط Liberty Cityبدون انجام هیچ ماموریتی هم از جذابیت بسیاری برخوردار می باشد و همین امر هم باعث شده است که GTA IV به یکی از سرگرم کننده ترین بازی های تاریخ تبدیل شود.


در بازی تعدادی Mini Game نظیر بیلیارد، دارت و بولینگ نیز قرار گرفته شده است که هر یک از این بازی ها حال و هوای خاص خود را دارند و بر جذابیت بازی می افزایند. علاوه بر این یکی دیگر از سرگرمی ها و امکانات جالب اضافه شده به این نسخه تلوزیون می باشد که در خانه ی Niko وجود دارد و در زمان های تعیین شده برنامه های جالبی را پخش می کند و می تواند شما را تا اندازه ای سرگرم کند.

Liberty City در این نسخه از شهر بزرگ New York City شبیه سازی شده است. این شهر تا حدود کمی از San Andreas کوچکتر است اما جزئیات موجود در آن ده ها بار از San Andreas بیشتر می باشد. Liberty City فوق العاده زیبا و کاملآ پویا طراحی شده است. شما در این شهر کاملآ احساس زندگی می کنید، احساسی که به جرات می توان گفت تا قبل از این بازی در هیچ بازی دیگری وجود نداشته است. هیچ یک از انسان ها در سطح شهر بی هدف کاری را انجام نمی دهند و همه ی آن ها در حال فعالیت هستند و کار خاصی را انجام می دهند و در حال انجام زندگی روزمره ی خود می باشند. آن ها همچنین در وضعیت های جوی مختلف، عکس العمل های خاص و بسیار جالبی از خود نشان می دهند و به طور کل باید گفت که هوش مصنوعی مردم در Liberty City بی نظیر طراحی شده است.

در GTA IV دوچرخه و هواپیما به دلیل متناسب نبودن با جو و محیط بازی برای استفاده وجود نخواهند داشت که تصمیم بجایی از سوی سازندگان بازی بوده است اما هلیکوپتر، اتومبیل، قایق و موتور در محیط بازی با تعدد و تنوع بسیار بالایی یافت می شوند و شما از این حیث هیچ کمبودی را احساس نخواهید کرد. کنترل خودرو های موجود در بازی نیز نسبت به گذشته سخت تر و البته بسیار واقع گرایانه تر شده است اما به مرور این کنترل برایتان عادی می شود و به آن عادت می کنید. این را هم باید اضافه کرد که هر یک از این خودروها با توجه به ویژگی هایی که دارند دارای کنترل مخصوص به خود می باشند.یکی از امکانات تازه ی افزوده شده به گیم پلی بازی سیستم کاور می باشد که در پیشبرد مراحل بازی تاثیر چشمگیری داشته است. شما در طول بازی و در حین درگیری های مسلحانه می توانید کنار دیوار و ستون ها و ماشین های پارک شده پناه بگیرید و در همان لحظه تیر اندازی کنید و دشمن را نابود سازید و به جلوتر بروید، چیزی شبیه بازی هایی چون Gears of War و Uncharted. همچنین سیستم هدفگیری بازی نیز کار شما را بسیار راحت کرده است چراکه هدف به صورت اتوماتیک بر روی دشمن شما قفل خواهد شد و شما تنها باید دکمه ی شلیک را فشار دهید. البته شما با آنالوگ سمت راست می توانید هدف را بر روی بدن دشمن خود جابه جا نمایید و به طور مثال بر روی سرش بیاورید و او را Headshot کنید. HUD بازی هم بسیار ساده و خوب طراحی شده است. به گونه ای که در طول بازی شما تنها رادار یا همان Mini Map دایره شکل را خواهید دید که نیمی از محیط آن میزان جان شما و نیمی دیگر نیز میزان Armour(جلیقه ی ضد گلوله) شما و مساحت درونی دایره هم محدوده ای از نقشه که شما در آن قرار دارید را نشان می دهد. دیگر جزئیات مانند نوع تفنگ، مقدار پول، تعداد ستاره ها و ... نیز در بالای سمت راست تصویر برای لحظه ی کوتاهی در مواقع نیاز ظاهر می شوند و سپس محو می گردند.

جاوا اسكریپت

خدمات وبلاگ نویسان